Czeska Piviarnia – Warszawa

Na pierwszym piętrze pawilonu niedaleko Metra Marymont mieści się lokal Czeską Piviarnią zwany. Serwuje sześć wyjątkowych piw lanych i kilkadziesiąt rodzajów piw butelkowych różnych marek i rodzajów. Lokal jest dość mały dlatego zanim się tam wybierzecie pamiętajcie o rezerwacji.

20131018_185046 modified

Każdego wieczoru zmienia się menu piwne. Wszystko, co jest dostępne na kranach rozpisane jest na wielkiej tablicy za plecami barmanów. Atrakcją jest możliwość skosztowania wszystkich lanych piw za jednym razem – kupujemy pakiet 6 x 150 ml piw, by później wybrać to duże według nas najlepsze. Podczas mojej wizyty furorę robił pszeniczny Primator, który jak wiemy został okrzyknięty najlepszym piwem świata. 

20131018_191120

Obsługa w Czeskiej Piviarni jest bardzo sympatyczna i rzeczowa. Panowie z pasją opowiadają o piwie i zdaje się, że wiedzą o czym mówią. Jednego z barmanów męczyłem za każdym razem gdy nalewał piwo i kazałem mu opowiadać z konkretami jaki to rodzaj, z jakiego browaru pochodzi itp. Jeśli chodzi o przekąski to dostępna jest deska Szwejka (miks serów i wędlin), często dostępne są hermeliny i inne czeskie specjały. 

20131018_191424

Z głośników wydobywała się czeska muzyka, która nie była głośna i męcząca. Moje serce Piviarnia zdobyła poprzez włączenie czeskich klasyków z lat 80-tych. Na ekranie telewizora fani czeskich kreskówek mogli obserwować losy „Sąsiadów”. 

20131018_193640 modified

Lokal zdecydowanie warty polecenia. 

2 myśli na temat “Czeska Piviarnia – Warszawa

  1. Ostatnio byliśmy z mężem w tej knajpce i rzeczywiście bardzo sympatycznie, z resztą w czeskiej baszcie też często bywamy:)
    Ostatnio ku naszemu zaskoczeniu zauważyliśmy, że na warszawskim Grochowie otworzyła się kolejna czeska knajpka Warszawa-Praha, dokładniej w pawilonach „Grzybkach” przy Rondzie Wiatraczna. Działają podobno od paru dni i jak na początek mają całkiem niezły wybór piwa. Co jest fajne to fakt, że serwują także czeskie potrawy, co niestety się raczej nie zdarza. W tym m.in mają bardzo dobrą zupę czosnkową, którą uwielbiam 😉
    A więc odnośnie czeskich knajp polecam 🙂

  2. Dzięki za cenną informację, ja z Marymontu jeżdżę do Łomianek, gdzie mieszkam. Nie miałam zielonego pojęcia, że obok jest takie fajne miejsce 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: