CZECHOFIL

NAJLEPSZY BLOG O CZECHACH

Czesi nie lubią się myć?

Podczas podróży transportem miejskim, wydawać by się mogło, że część Czechów nie korzysta z prysznica. Czy nieprzyjemny zapach w tramwajach i autobusach jest wynikiem unikania kąpieli przez mieszkańców Republiki Czeskiej? Na to pytanie postanowiła odpowiedzieć firma Henkel.

Według przeprowadzonego badania, prawie połowy Czechów nie obchodzi to czy na zewnątrz jest plus 30 stopni czy minus 20 – myją się tak samo często. Co piąty mężczyzna kąpie się co drugi dzień lub rzadziej.

Na uwagę zasługuje porównanie regionów – najrzadziej kąpią się mieszkańcy Kraju libereckiego, a największymi czyściochami są mieszkańcy Kraju karlowarskiego. W tym ostatnim regionie ludzie biorą prysznic częściej niż dwa razy dziennie.

Czesi nie lubią przebywać w łazience. Jeżeli już muszą tam iść, pobyt pod prysznicem trwa najwyżej pięć minut, a kąpiel umilają sobie śpiewaniem.

Podejrzewano, że rzadsze kąpiele spowodowane są oszczędzaniem w dobie kryzysu. Nic bardziej mylnego: Czesi drogerie odwiedzają tak samo często jak przed kryzysem. Kupują najczęściej produkty w promocji. Co z tego, skoro i tak większość tych kosmetyków stoi nieużywana w czeskich łazienkach – stwierdza smutno Radka Šimánková z firmy Henkel.

Na pocieszenie dodam, że tych pachnących Czechów jest jednak ciągle większość.

Reklamy

3 comments on “Czesi nie lubią się myć?

 1. Kasia
  27 lipca 2012

  w sumie pod tym względem „Polak Czech dwa bratanki” 🙂 Pozdrawiam

 2. JarekK
  27 lipca 2012

  u nas wcale nie jest lepiej

 3. Magda Zakrzewska
  27 lipca 2012

  ale ci śmierdzący dominują swoim zapachem;)

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Informacja

This entry was posted on 27 lipca 2012 by in Społeczeństwo.

KONTAKT

czeskaholka@gmail.com

FACEBOOK

facebook.com/czechofile

CZECHOFIL

© Czechofil 2010-2016. All rights reserved.

ARCHIWUM

%d blogerów lubi to: