CZECHOFIL

NAJLEPSZY BLOG O CZECHACH

Śnieżka

Serdecznie zachęcam Was, mimo tego śniegu i mrozu, na wypad na Śnieżkę. Ale oczywiście od tej strony czeskiej, gdyż Czesi, jak ludzie, jadą na sam szczyt wyciągiem, a Polacy, jak to Polacy – nóżkami – nóż widelec, nie złamię kopytka, a może też nie spadnę w przepaść w połowie drogi. Mimo wszystko – zachęcam.

Połowa szczytu należy do Polski, druga połowa do Czech. Restauracja jest polska, kościół i poczta czeskie. W kościele odbywają się śluby i mimo iż w Czechach spada liczba ślubów w ogóle, to kościółek na Śnieżce jest oblegany. Wasi znajomi na pewno też ucieszą się z kartki wysłanej ze szczytu tej pięknej góry. A po ciężkiej wspinaczce polecam zamówić cynamonówkę w restauracji – ja z pewnych względów mam ją przy barze za darmo. Pozdrawiam panie pracujące w restauracji na Śnieżce.

Widoki ze szczytu są niesamowite. Do tego ta głusza i wrażenie, że nie ma nic wyżej ponad tobą. Ty na górze a daleko daleko w dole wielkie kotliny. Teren pod Śnieżką wygląda jak w epoce lodowcowej, zamarznięte choinki wyglądają jak prehistoryczne oblodzone zwierzęta!

Jednym słowem: MEGA!

Reklamy

Informacja

This entry was posted on 15 czerwca 2012 by in Podróże.

KONTAKT

czeskaholka@gmail.com

FACEBOOK

facebook.com/czechofile

CZECHOFIL

© Czechofil 2010-2016. All rights reserved.

ARCHIWUM

%d blogerów lubi to: