Česky Film Łódź

wejscie.jpg

*wizyta 18 lutego 2012*

Korzystając z okazji i biletów po złotówkę, wybrałem się do Łodzi w poszukiwaniu śladów czeskości. Nie wiem czy wiecie, ale w Zelowie, w woj. łódzkim żyje największe skupisko mniejszości czeskiej w Polsce.

Czytając w internecie bardzo pozytywne opinie, postanowiłem zawitać do Pubu&restauracji Česky Film reklamującej się jako prawdziwie czeskie miejsce w centrum fabrycznej Łodzi.

Dotarcie do restauracji jest nie lada wyczynem. Przejezdni z dworca Łódź Kaliska muszą pokonać dwie przesiadki, po czym dojść piechotą spory kawałek. Lepiej, gdy ma się samochód i osobistego kierowcę – wszak po wypiciu czeskiego piwa nie możemy prowadzić. Gdy już dotrzemy, przywitają nas odrestaurowane fabryczne zabudowania, w których oprócz naszej knajpy ulokowały się również inne usługi oraz mieszkalne lofty.

Wchodzimy do środka, jest gwarno. Niestety tego dnia Restauracja szykowała się na imprezę pożegnalną karnawału i do dyspozycji gości był mały fragment sali tuż przy wejściu. Zasiedliśmy i od razu podano nam menu. Hitem lokalu jest już piwo jagodowe, więc bez chwili namysłu zamówiłem ów specjał. Jedzenia niestety nie zamawialiśmy, więc w tej kwestii wypowiadać się nie będę. Poza tym, żaden z gości nie zamawiał nic typowo czeskiego, toteż nie mogę ocenić nawet wyglądu tych najważniejszych dla nas czeskich dań.

menu.jpg

Zanim podano nam piwo, rozejrzałem się po lokalu. Bar od samego wejścia robi ogromne wrażenie, jednak sala w świetle dziennym nie powala na kolana. Jest czysto, jasno, przestronnie wręcz sterylnie. Wielką tego zasługą jest oczywiście fakt, że knajpa zaczęła działać w świeżo wyremontowanym pomieszczeniu i wszystko jest nowiutkie. Kadry z czeskich filmów w formie zdjęć powieszonych na ścianach nadają sali bardziej swojskiego klimatu.

bar.jpg
saLA1.jpg

Gdy zakończyłem swój rekonesans, zabrałem się za mój gwóźdź programu czyli *piwo jagodowe* Tak naprawdę nie wiedziałem czego mam się spodziewać – czy ma być słodkie, cierpkie, mętne, z sokiem, z aromatem tej jagody? Piwo jak piwo. Ale jakby mniej chmielowe, smak prawdziwy, nie taki sztuczny jak w innych piwach smakowych. Smak jagody był dyskretnie zanurzony w otchłani złotego nektaru. Niezaprzeczalnie smaczny.

piwo.jpg

W skupieniu obserwowałem przygotowania do imprezy. Rozkładano beczki z piwem, drewniane stoły. Jednak największą dla mnie niespodzianką były snopki siana, które pachniały niesamowicie i przynosiły zapach mijającego lata w środku mroźnej zimy.

siano.jpg

Właściciele i pracownicy ciągle doglądali gości i pytali czy jedzenie smakowało. Otwarci i z poczuciem humoru. Widocznie takie zachowanie przyciąga klientów, bo tych było całkiem sporo. Niektórzy nawet, skuszeni zapewne smakiem piwa, dzwonili po resztę swoich znajomych.

sala2.jpg

Po krótkiej degustacji udałem się do tyłu. Drzwi męskiej toalety zdobi Rumcajs a damskiej Haneczka. Jest to niewątpliwie bardzo fajny pomysł.

Podsumowując restaurację Česky Film wspominam bardzo mile. Polecam ją na wypad większą grupą wszystkim Czechofilom. Znajdziecie tam przede wszystkim wyborne piwo i super atmosferę. Minusem jest to, że ciężko do niej trafić i gdyby nie moja determinacja i upór, nie chciałoby mi się do niej fatygować. Żałuję, że nie mogłem zostać na imprezie karnawałowej z muzyką na żywo…

Dla wszystkich ciekawych smaku jagodowego piwa polecam polubienie na Facebooku strony restauracji. Gdy Česky Film uzbiera 200 fanów, spośród nich wylosuje dwóch szczęśliwców, którzy będą mogli napić się jednego, dowolnego, dużego piwa za darmo.

www.facebook.com/(…)275497979156380…

Restauracja&pub Česky Film,
Tymienieckiego 25, 90-350 Łódź.

ceskk.jpg
Reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: