BLESKmobil – pierwszy wirtualny operator

Rzecz się dziś stała niesłychana – Pani zadzwoniła do Pana! W Republice Czeskiej wystartował pierwszy wirtualny operator.

Właścieciel Blesku, Wydawnictwo Ringer, przetarł dziś (07.11.2012) szlak, wyznaczył nowy bieg historii i zaczął sprzedawać swoją ofertę. Usługa działa nadajnikach sieci O2. Mimo wszystko, w Czechach żadna rewolucja cenowa nie nastała.

Minuta rozmowy to 2,50 kc (u konkurencji ok. 6 koron), sms-y są o koronę tańsze. Według ekspertów, ceny mogły być bardziej rewolucyjne, np. takie, jak dla obecnych klientów firmowych u obecnych operatorów.

Dlaczego dopiero teraz powstał wirtualny operator? Wielu już chciało coś dla siebie ugrać na czeskim telekomunikacyjnym rynku: Kaufland, Tesco czy UPC. Operatorzy jednak nie chcieli udostępnić swojej infrastruktury  W końcu zainterweniował Czeski Urząd Telekomunikacyjny. Uznał, że Czechom należą się niższe stawki i uwolnił rynek.

Właściciel marki, Wydawnictwo Ringer, uznało, że nie może dalej godzić się na spadek przychodów ze sprzedaży ich sztandarowego tabloidu i wpadło właśnie na taki pomysł podreperowania swego budżetu.

Okazało się jednak, że to wielcy gracze rozdają karty. Oferują swoje usługi za pożądaną przez nich stawkę. Mały gracz, taki jak BLESKmobil, doliczając swą prowizję, przedstawia klientom cenniki. Czy atrakcyjne? Czas pokaże.

Reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: