Miroslav Kalousek był pijany w telewizji

Czeski minister finansów Miroslav Kalousek przyznał się w piątek, że występując poprzedniego dnia w telewizji był w stanie nietrzeźwym i wyraził ubolewanie z tego powodu. Tłumaczył się przy tym, że działanie alkoholu nałożyło się na stres, jaki odczuwał z powodu nawiedzającej Czechy powodzi.

835438_kalousek

„Wczoraj po zakończeniu pracy wypiłem dwie szklaneczki i w związku z tym zmęczeniem totalnie mnie to zmogło” – powiedział Kalousek, który w czwartek w rozmowie z internetową telewizją TN.cz wyrażał się w nieartykułowany sposób i miał problemy z kończeniem zdań.

„Jest to coś, czego się wstydzę. Po prostu te stresujące dni były wyjątkowe, trzy noce nie spałem. Nie tylko rozwiązywaliśmy te kwestie dotyczące powodzi, mam także swój własny problem z powodzią” – zaznaczył minister. Dodał, iż jego własny dom został zalany po raz trzeci w ciągu 11 lat.

Premier Petr Neczas oświadczył w piątek, iż sprawa ta nie zasługuje na „żaden wielki komentarz”. „Mogę tylko powiedzieć, że wszyscy jesteśmy pod wielką presją, że jesteśmy wszyscy wystawieni na stres, że jest to naprawdę bardzo męczące i nie ma sensu się w tych sprawach w jakiś sposób grzebać i wykorzystywać je do jakichś osobistych ataków. Ja ze swej strony uważałbym to za nieprzyzwoite” – powiedział szef czeskiego rządu dziennikarzom po posiedzeniu powodziowego sztabu kryzysowego.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: