Zlot Czechofilów we Wrocławiu?

Halo Wrocław!

Pamiętacie jak zrobiłem ankietę, w którym regionie Polski mieszka najwięcej Czechofilów? Wygrał Wrocław. Może czas najwyższy aby to piekne miasto stało się tłem do wspólnego spotkania?

Stolica Dolnego Śląska ma to szczęście, że posiada dostęp do czeskiej granicy. Bliskość Republiki wzbudza w Czechofilach radość, że mogą tak szybko odwiedzić naszych sąsiadów, napić się Kofoli, usłyszeć język czeski. Ale czy Wrocław ma także aktywnych Czechofilów, którzy marzą o jakimś ciekawym wydarzeniu i potrafiliby wziąć sprawy w swoje ręce i coś takiego zorganizować?

Czas, by w końcu wszyscy wrocławscy Czechofile mieli swój udział i wkład w promowanie Republiki Czeskiej w Polsce.

Chciałbym zorganizować coś na wzór Zlotu Czechofilów i liczę, że niektórym z Was uda się coś ciekawego wymyślić. Poznań był najlepszym przykładem jak zrobić wielką i ciekawą imprezę małymi nakładami. Nie chodzi tu o pieniądze, ale o pomysły i zaangażowanie.

Proponuję termin 27/28 października. Wtedy ja oraz trzej inni warszawscy Czechofile będziemy we Wrocławiu. Wtedy także przyjedzie z Pragi mój przyjaciel Czech. Zawsze mówił, że chętnie zobaczy na czym ta „czechofilia” polega 😉

Liczę, że ktoś z Was zgłosi się do mnie (na maila ceskykluk@gmail.com) z pomysłami, które ja będę mógł nagłośnic na blogu. Nie narzekajcie, że Zloty odbywają się tylko w Warszawie, weźcie sprawy w swoje ręce, wcielcie pomysły w życie, zaproście fajne osoby, dogadajcie się z jakimś pubem i wzamian za reklamę na blogu/facebooku poproście o użyczenie lokalu.

Ja proponujuę fajny lokal „Kuźnia Dobrych Klimatów”, gdzie leją czeskie piwo i podają knedliky. Jeżeli nic ze Zlotu nie wypali, to możemy się tam umówić na piwo. Wcześniej trzeba oczywiście rezerwować stoliki.

Czekam na Wasze pomysły do końca września!

ceskykluk@gmail.com

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: