JAROMIR NOHAVICA 19 i 20 maja 2014 Klub Stodoła

Jaromír Nohavica, czeski piosenkarz, autor tekstów, poeta wystąpi 19 i 20 maja w klubie Stodoła!

strona-jaromir

Piosenki Nohavicy mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni.

Początkowo pisał teksty dla innych wykonawców. Zasłynął w tamtych czasach głównie piosenką Lásko, voníš deštěm (Miłości, pachniesz deszczem) dla Marii Rottrovej. Dopiero od 1982 roku, namówiony przez przyjaciół, zaczął sam wykonywać swoje utwory. Od tej pory stał się popularnym wykonawcą, a od lat 90 jest stale w czołówce najpopularniejszych czeskich pieśniarzy.

Poza Czechami i Słowacją sporą popularnością cieszy się również w Polsce, gdzie także koncertuje od 1997 roku. Twórczość Nohavicy, mieszkającego na pograniczu kultur na Śląsku Cieszyńskim, przesiąknięta jest również polskimi akcentami, Artysta swobodnie mówi po polsku. Niektóre piosenki, zwłaszcza na koncertach, wykonuje w polskiej wersji językowej.

Swój pierwszy autorski album wydał w 1988 roku. Darmodziej to album dojrzały i wyważony, złożony z zapisów koncertów z przełomu lat 1987/88. Reprezentuje on pierwszy szczytowy okres piosenkarskiej drogi Nohavicy. W 1989 roku ukazał się wybór piosenek pod tytułem Ósmy kolor tęczy, a o rok później W tym głupim roku. Pierwszy projekt studyjny Nohavicy zatytułowany Mikimauzoleum powstał w 1993 roku. Stał się on jednym z najpopularniejszych czeskich albumów muzycznych. Nowatorskie jak na owe czasy aranżacje stworzył Karel Plíhal. Kolejny projekt studyjny Dziwny wiek otrzymał Czeskie Gramy za płytę roku 1996. W 2009 roku ukazał się dwupłytowy album Świat według Nohavicy, z piosenkami Nohavicy w polskim tłumaczeniu i wykonaniu polskich Artystów. Na początku 2013 roku jego utwór Minulost (w języku czeskim) trafił na pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia i pozostawał tam przez kilka tygodni. W październiku 2013 Nohavica został uhonorowany nagrodą Diament Trójki.

Nohavica jest człowiekiem wyjątkowo utalentowanym. Jego koncerty stają się dla słuchaczy jedynym w swoim rodzaju przeżyciem. Artysta zagra na żywo w klubie Stodoła już 19 i 20 maja!

Bilety w cenie od 95 pln do 115 pln

do kupienia w TicketClub Batorego (Warszawa ul. Batorego 10; kasa Klubu Stodoła);

Sprzedaż internetowa:www.stodola.pl

Reklama

3 myśli na temat “JAROMIR NOHAVICA 19 i 20 maja 2014 Klub Stodoła

 1. Jaromir Nohavica
  25, 26 października (sobota, niedziela) 2014, godz. 18:00
  Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10
  Organizator: Radio Wrocław
  Bilety od 100 zł
  dostępne w: siedzibie Radia Wrocław, bileteriach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn oraz online w sieciach: biletin.pl, Ebilet.pl, eventim.pl

 2. Świetny człowiek, w Krakowie też dwa koncerty jadę i chyba tam zajadę, bo bliżej, chciałbym na obydwa pojechać, ale koszta niestety nie pozwolą. Uwielbiam zarówno jego “pijte voda” i “komenta” czy też “pane prezidente”. Chcę już go zobaczyć na żywo.
  Pozdrawiam, czechofil ;).

 3. super ale szkoda ze w tygodniu a nie na weekend. Byłem na jego koncercie ostatnio jak był w Poznaniu w CK ZAMEK. mistycznie jak zawsze.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: