Czesi nie mogą otworzyć oficjalnego Apple Store, otwierają więc Apple Shop

Internetowy sklep Alza.cz poinformował na swojej stronie, że już w ten piątek otworzy w miejscu swojego dotychczasowego sklepu stacjonarnego w praskich Holešovicích pierwszy w Europie Wschodniej i Środkowej „oficjalny” Apple Shop.

aplee

Wydawać by się mogło, że chodzi tutaj o oficjalną filię amerykańskiego Apple Store – nic takiego. Nie wiadomo czy Alza.cz nie dostała zgody na używanie oficjalnej nazwy sklepu, czy po prostu firma buduje swój wizerunek na kopiowaniu nazwy prestiżowego sklepu z markową elektroniką.

Sklep ma wyróżniać się na tle konkurencji: na terenie Republiki Czeskiej produkty Apple sprzedawane są w punktach oznaczonych iStyle czy też iWorld. Nazwa Apple Shop ma bezpośrednio kojarzyć się z amerykańskim gigantem i jego ekskluzywnymi produktami.

Apple posiada na świecie 425 oficjalne Apple Store’y w 16 krajach. Największy z nich znajduje się w Amsterdamie. Największa ich ilość jest w USA – 254. Wszystkie działają zgodnie z zasadami wymyślonymi przez założyciela Apple’a Steve’a Jobsa.

Apple Store’y to istna żyła złota. Te ze Stanów Zjednoczonych uchodzą za miejsca, w których utargi są największe w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni. Aby tego typu transakcje mogły zostać zawierane, pracownicy punktów przechodzą specjalistyczne (według niektórych kontrowersyjne) szkolenia, a towar Apple jest w odpowiedni sposób wyeksponowany (ustawienie monitorów pod odpowiednim kątem, itp.)

Wiemy, że Apple nie znosi, gdy kopiuje się jej znaki towarowe. Czy zatem Czesi narażą się amerykańskiemu gigantowi za używanie podobnej nazwy? Okaże się już w piątek. Zdjęcia z otwarcia salonu na pewno zamieścimy w tym miejscu.

W chwili obecnej sklep Alzy jest podzielony na kilka stref producentów. Oprócz tego na jego powierzchni znajduje się kawiarnia oraz toalety.

mapa_sr_4

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: