CZECHOFIL

NAJLEPSZY BLOG O CZECHACH

Wyślij SMS-a do Klausa

Grupa Ztohoven, która w środę ujawniła prywatne numery telefonów do czeskich polityków, może spać spokojnie. Gorzej mają ci, którzy wysyłali prominentnym osobom pogróżki.

Wystawa MORÁLNÍ REFORMA stanęła w centrum DOX. Na wielkiej tablicy umieszczone są nazwiska oraz prywatne numery telefonów wszystkich posłów, ministrów oraz, w centralnym punkcie, nazwisko prezydenta. Obok tablicy wisi niezarejestrowany telefon, z którego każdy zwiedzający ma szansę wysłać SMS-a do na przykład premiera rządu.

Twórcy wystawy byli niezmiernie ciekawi, jak Czesi skorzystają z tego „najbardziej bezpośredniego sposobu demokracji”...

Na pierwsze SMS-y z pogróżkami nie trzeba było czekać długo. Telefon Miroslava Kalouska praktycznie nie milkł. Jedna z osób groziła mu, że „powiesi go i jego dzieci do góry nogami na krzyżu”.

„Ty kurvo, podpálíme ti barák a oběsíme tě i s dětmi.”

„Denně se modlím, abyste umřel na rakovinu ve strašných bolestech.”

„Ty svině flanďácká, přibijem tě na kříž hlavou dolů a nacpeme ti koule do krku.”

„Chci tě vomrdat”.

Cześć polityków jest oburzona, inni nie przejmują się tym co zaszło. Faktem jest, że twórcom wystawy za opublikowanie numerów nic nie grozi. Policja zastanawia się raczej jak ukarać tych, którzy wysyłają politykom groźby.

Projekt, który w zamierzeniu miał pokazać jak cienka jest granica między życiem publicznym a prywatnym, dowiódł, że wystarczy dać człowiekowi telefon, aby tę granicę przekroczyć.

Reklamy

One comment on “Wyślij SMS-a do Klausa

  1. Bartek
    27 listopada 2012

    Ale mieli pomysł 🙂 Szkoda, że u nas nikt na to nie wpadł

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Informacja

This entry was posted on 24 listopada 2012 by in Społeczeństwo and tagged .

KONTAKT

czeskaholka@gmail.com

FACEBOOK

facebook.com/czechofile

CZECHOFIL

© Czechofil 2010-2016. All rights reserved.

ARCHIWUM

%d blogerów lubi to: