Fala nienawiści spłynęła na matkę pięcioraczków

Na rodzinę pierwszych pięcioraczków w Czechach urodzonych 2 czerwca, spłynęła fala zawiści. Niektórzy Czesi nie mogą zrozumieć dlaczego matka maluchów dostaje prezenty za darmo.

MEV4ba3de_kocarky

Deniel, Michael, Martin, Alex i Tereza przyszli na świat poprzez cesarskie cięcie w praskim szpitalu. Tuż po porodzie na ręce matki ówczesny premier Petr Nečas wysłał list z gratulacjami. Burmistrz Milovic, gdzie żyją rodzice pięcioraczków również postanowił wspomóc materialnie liczną rodzinę. Według informacji Ministerstwa Pracy rodzina dostanie ponad 220 tys. koron bezwzrotnej zapomogi oraz darmową opiekę medyczną.

Szansę promocji swojej marki dzięki pięcioraczkom postanowił wykorzystać sklep z wózkami dziecięcymi. Podarował parze młodych rodziców wózki w zamian za sfotografowanie się z ich logo. Wtedy rozpętało się piekło.

 
Parę rodziców zaczęto atakować i oskarżać o chciwość. Zarzucano im, że żerują na pieniądzach podatników. W czeskim internecie wybuchła rasistowska nagonka. Właśnie romskie pochodzenie najbardziej przeszkadzało komentującym. Największe portale musiały moderować komentarze, niektóre serwisy wyłączyły możliwość dodawania komentarzy na temat pięcioraczków.

 
Narodziny pięcioraczków zdarzają się raz na 48 milionów urodzin.

Jedna myśl na temat “Fala nienawiści spłynęła na matkę pięcioraczków

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: