Czeski Festiwal – Gliwice 10-12.10.2014

Czechofil.com po raz drugi ma zaszczyt zaprosić do Gliwic na Czeski Festiwal. 

ceskyfestival

W programie:

PIĄTEK 10.10.2014
Czeski Design
wystawa/14:00-18:00/Galeria Melina

Czeskie Smaki
Czeskie Smaki w ramach Czeskiego Festiwalu!
Piątek 10.10.2014
Degustacja/godz. 18:00-19:30/ Morawskie Sklepy, ul. Górnych Wałów 22 (wejście od Krupniczej)/rezerwacja miejsc tel. 32 307 02 86

Podczas degustacji będzie można spróbować 6 gatunków win lanych. Wina lane pochodzące z Moraw Południowych, a dokładnie z Velkych Bilovic są winami młodymi bez dodatku siarczyn, które zachwycają swoją lekkością i świeżością. Wina lane produkowane są z winogron z własnych upraw małych rodzinnych winiarstw na Morawach. Dodatkowo na degustacji będzie można spróbować również morawskiego sera Gran Moravia, który jest twardym serem produkowanym z mleka krowiego, dojrzewającym 12 miesięcy.


Degustacja jest bezpłatna, prosimy o rezerwacje miejsc pod numerem 32 307 02 86.

Czeska Muzyka
koncert zespołu Grajcar/20:00/Bo Grill&Restaurant/ul. Plebańska 5 Gliwice.

Zespół powstał w 2000 roku i od tego czasu wykonuje setki wydarzeń w różnych okolicznościach. W 2004 roku zespół rozpoczął ciągłą współpracę z popularnym czeskim piosenkarzem Petr Bende, z którym zespół wykonuje teraz głównie świąteczne trasy koncertowe i wiele innych wydarzeń w ciągu roku. Zespół cymbałowy Grajcar gra tradycyjne pieśni, jak również aktualne popularne piosenki, oferuje słuchaczom kilka rodzajów programów: tradycyjne, tradycyjne taneczne, muzyki współczesnej lub performance z Petr Bende. Zespół występuje około 100 razy rocznie, głównie w Republice Czeskiej, ale także można posłuchać ich za granicę, zwłaszcza na Słowacji, w Polsce, Niemczech i Austrii.

SOBOTA 11.10.2014
Czeski Design
wystawa/12:00-16:00/Galeria Melina

Czeskie Smaki
degustacja/16:30/Koneser

Czeski Teatr
Czytagramy Bohumil Hrabal Zbyt głośna samotność/ 18:30/Centrum Organizacji Kulturalnych ul. Studzienna

Czytagramy to słuchowiska realizowane na żywo przed publicznością przez duet aktor i muzyk-dźwiękowiec. Ich twórcą jest wychowany za teatralnymi kulisami Piotr Łyczkowski: ilustrator, fotograf i muzyk-kompozytor, działający w muzycznym i teatralnym nurcie offowym. Do Czytagramów zaprasza aktorów o wybitnie radiowych głosach i niezwykłej umiejętności prowadzenia narracji.

Czytagramy regularnie działają od połowy 2012 r. Gościły m.in. na festiwalach: Literacki Sopot, Książki Słuchanej w Szczecinie, BigBook i Czarna Offca w Warszawie oraz scenach kameralnych i instytucjach kulturalnych Warszawy, Sopotu i Gdańska, niezmiennie oczarowując swoich widzów-słuchaczy wciągającym w klimat opowieści wykonawstwem.

Tym razem Czytagramy przedstawią własną adaptację „Zbyt głośnej samotności” Bohumila Hrabala. Przeniesiemy się do składu makulatury, gdzie zepchnięty na margines życia społecznego wyrafinowany erudyta prasuje makulaturę, jednocześnie ratując arcydzieła światowej literatury przeznaczone przez cenzurę na przemiał. Opowieść na poły prawdziwa, będąca doświadczeniem samego autora. Całość trwa ok. 50 min i odbywa się w półmroku. Warto więc naostrzyć ucho, a oczom dać odpocząć.

W roli czytającego wystąpi Adam Bauman, aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, scenarzysta, reżyser słuchowisk Teatru Polskiego Radia. Zadebiutował w 1981 roku na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie. Grał m.in. w warszawskich teatrach: Teatrze Nowym, Powszechnym, Polskim i Teatrze na Woli. Zagrał kilkadziesiąt ról teatralnych i filmowych oraz ponad setkę dubbingowych. Adaptacja, realizacja, muzyka i dźwięk oraz wstęp – Piotr Łyczkowski.

Czytagramy posiadają patronat Czeskiego Centrum.

NIEDZIELA 12.10.2014
Czeski Design
wystawa/12:00-16:00/Galeria Melina

Czeski Design
wykład i warsztaty/13:00/Galeria Melina/rezerwacja miejsc: tel.692211569

Reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: