Koniec z karami za zerwanie umowy z operatorem

To, o czym pisałem jeszcze niedawno (a za mną powtórzyło kilka innych portali), stało się faktem: operatorzy telekomunikacyjni w Czechach nie mogą nakładać na swych operatorów wysokich kar za zerwanie umów. 

Operatorzy w Czechach muszą zmienić obowiązujące umowy ze swoimi klientami. Zgodnie z rozporządzeniem, w przypadku gdy klient zrywa umowę z operatorem, może dostać karę w wysokości maksymalnie do 1/5 sumy pozostałych do zapłaty opłat.

Jako pierwszy swoje umowy zmieni T-Mobile (28 stycznia). Kolejni będą Vodafone oraz Telefonica. Ci ostatni zrobią to 8 lutego. Według Czeskiego Urzędu Telekomunikacyjnego zmiany miały obowiązywać już od momentu ogłoszenia nowelizacji ustawy czyli od sierpnia. Operatorzy wykorzystali jednak ten czas na informowanie swoich abonentów o wprowadzanych zmianach.

t-mobile

Oznacza to, że klienci wszystkich operatorów w terminie od sierpnia 2013 do teraz mogli wypowiedzieć umowę bez jakichkolwiek sankcji w związku z niewypełnianiem postanowień ustawy.

Czeski Urząd Telekomunikacyjny jest przeciwny podpisywaniu długotrwałych umów z operatorami. Działania urzędu mają zakończyć obietnice zaoferowania niższych cen usług w zamian za długą umowę. Ceny usług na coraz bardziej konkurencyjnym czeskim rynku są niezwykle zmienne.

W Republice Czeskiej działa w tej chwili ponad 14 milionów aktywnych kart SIM.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: