CZECHOFIL

NAJLEPSZY BLOG O CZECHACH

Polacy szturmują czeskie urzędy pocztowe

Polakom często bardziej opłaca się przejechać nawet 100 km do urzędu pocztowego w Czechach, niż nadać paczkę w Polsce. Na poczcie w Czeskim Cieszynie spowodowało to nawet otwarcie dodatkowego punktu obsługi – informuje Novinky.cz.
Pan Krzysztof przyjeżdża do Czeskiego Cieszyna trzy razy w tygodniu z oddalonego o 130 km Zawiercia – podaje serwis Novinky.cz. – To mi się opłaca – mówi portalowi. – Za każdym razem wysyłam średnio 17 przesyłek bezpośrednio do moich czeskich klientów – dodaje.
Czeski_cieszyn_wita

Nie tylko pan Krzysztof decyduje się pokonywać tak duże odległości, by wysyłać paczki na czeskiej poczcie. Powód? Duża oszczędność. Wysłanie dwukilogramowej paczki z Polski do Czech kosztuje 35 zł. Jeżeli zaś nadamy przesyłkę u naszego sąsiada, zapłacimy niespełna 16 zł. Z tej możliwości korzysta wiele polskich firm, szczególnie sklepów internetowych.

Zainteresowanie jest tak duże, że na poczcie w Czeskim Cieszynie zdecydowano się na otworzenie dodatkowego punktu obsługi klientów z hurtową liczbą przesyłek. – Dzięki temu obsługujemy dodatkowo ok. 500-600 paczek tygodniowo. W większości z nowego punktu korzystają Polacy – mówi portalowi Novinky.cz rzeczniczka Czeskiej Poczty.

Reklamy

3 comments on “Polacy szturmują czeskie urzędy pocztowe

 1. blacente01
  12 kwietnia 2014

  Nie traci, tylko zarabia mniej. Traciłaby jakby wysyłała paczki poniżej kosztów.
  Ehh ci ludzie, tacy głupi.

 2. Danusia
  26 marca 2014

  No i tak Poczta Polska traci klientów! Postcrosserzy wysyłają pocztówki z Niemiec po 3 zł, a nie po 5,20. Chytry dwa razy traci 🙂

  • Daniela
   12 listopada 2014

   No właśnie, Poczta Polska nie chce wysyłać tańszych,masowych przesyłek. Nawet bardziej opłaca się wysyłać pocztówki z USA za 1,05 $ niż z Polski. Też wysyłam z Niemiec po 3zł a na dodatek są jeszcze gratisy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Informacja

This entry was posted on 18 marca 2014 by in Kultura, Społeczeństwo.

KONTAKT

czeskaholka@gmail.com

FACEBOOK

facebook.com/czechofile

CZECHOFIL

© Czechofil 2010-2016. All rights reserved.

ARCHIWUM

%d blogerów lubi to: