Krzysztof Petek – Zaklęcie dla Golema. Praga – KONKURS

„Zaklęcie dla Golema. Praga” to pierwsza część serii przygodowej: „Zagadki i Tajemnice”. Akcja każdej z pięciu części rozgrywa się w innym europejskim mieście. Tym razem wysłaliśmy autora do Pragi, by opisał przygody trójki wyjątkowo bystrego rodzeństwa: 10- letniego Dominika i jego młodszych sióstr bliźniaczek: Uli i Wery, którzy z teczką pełną tajemniczych zapisków zostawionych im w spadku przez dziadka, podczas swych podróży po Europie (oczywiście w towarzystwie rodziców), rozwiązują zagadki, wyjaśniają tajemnice i poszukują zaginionych dzieł sztuki…

zdjęcie

Jest to książka, która pełni jednocześnie dwie funkcje: bawi młodszych czytelników, a przy okazji ma za zadanie w naprawdę niekonwencjonalny sposób zaprezentować Pragę i jej legendy.

Rodzicu, czy marzysz o tym by Twoje dzieci podczas zwiedzania Złotego Miasta nie patrzyły na kramy z pamiątkami, ale doszukiwały się ukrytych znaczeń na pomnikach i ulichach? Do czego zaprowadzą ich poszczególne elementy układanki? Pozwól swoim pociechom poznać stolicę naszych południowych sąsiadów w zupełnie innym wymiarze: opisy pomników i miejsc, historyczne sytuacje  odnajdywane są w każdym wersie tej książki. 

Oprócz tajemniczości i przezabawnych dialogów w tej książce znajdziemy również niebanalego przewodnika po Pradze mówiązego w kilku językach. Podczas „książkowego zwiedzania” Twoje maluchy nauczą się więc nowych słów (czeskich, a nawet niemieckich).

Troje rezolutnych dzieci (głównych bohaterów tej opowieści) okaże się wspaniałymi towarzyszami pierwszej wycieczki po Pradze.

Czechofil.com oraz Wydawnictwo Dookoła Świata polecają na święta książkę „Zaklęcie dla Golema. Praga”

UWAGA KONKURS!

Do wygrania trzy egzemplarze powyższej książki.

Aby ją zdobyć należy wysłać na mail czechofil@onet.pl odpowiedź na pytanie

Kim był Golem? 

Na najciekawsze odpowiedzi czekamy do 17 grudnia 2014 roku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: