Auto*Mat na Czeskiej Środzie w kinie Wisła 11 maja o 20:45

Film „Auto*Mat” to „film-widokówka, film-gest, film-akcja”. Film okrzyknięty został przez czeskich internautów Dokumentalnym Filmem Dekady. To wielokrotnie nagradzany dokument o ulicach pełnych rowerów, fałszywych obietnicach polityków, śmierci, ale przede wszystkim o nadziei. Inspirujący, emocjonujący i dowcipny film łączy elementy dokumentu z animacją, klipem muzycznym i home made video, swawolnie opowiada o fascynującej próbie zmiany miasta, o rozwoju pewnej inicjatywy – od poetycznych demonstracji przeciwko samochodom, po konstruktywny komponent żywego społeczeństwa obywatelskiego.

Stowarzyszenie Auto*Mat powstało w roku 2003 w Pradze. Od 2007 działa formalnie jako stowarzyszenie, którego celem jest promowanie lepszych warunków dla dobrej jakości życia w mieście. Auto*Mat wspiera publiczny transport, ruch pieszy i rowerowy, jak również racjonalne korzystanie z transportu samochodowego. Stowarzyszenie aktywizuje ludzi w działaniach mających na celu pozytywne zmiany na ulicach i w całej przestrzeni miejskiej. Ponadto nadzoruje polityków oraz efektywne wykorzystywanie finansów publicznych.

Auto*mat to cierpliwie przeprowadzona dokumentacja urzekającej pomysłowości praskich miejskich aktywistów, którzy w walce o zmianę świadomości społecznej sięgają po środki performansu – pisał o filmie Grzegorz Brzozowski (kulturaliberalna.pl) – to nie tylko znakomity podręcznik metod miejskiego aktywizmu (…), ale i subtelny, a zarazem odważny portret autora poszukującego wolności twórczej.

Trailer filmu możecie obejrzeć TUTAJ

BILETY w cenie 14 zł.
_______
Prelekcję przed filmem wygłosi Jacek Dziduszko, filmoznawca, animator kultury.
Po spotkaniu zapraszamy na piwo w zniżkowych cenach za okazaniem biletu do Czeskiej Piviarni na Marymoncie
(ul. Popiełuszki 19/21, piętro 1, pawilon 21)

Partnerzy cyklu: Ach jo kulturo! Czeskie Centrum w Warszawie, Czeskie Centrum W Warszawie,Jestem Czechofilem, Czeska Piviarnia

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: