Praga chce poprawić swój wizerunek na świecie

Praga szuka firmy, która przygotowałaby kampanię polepszającą wizerunek miasta w świecie. Na chwilę obecną miliony turystów z całego świata czeską stolicę kojarzą przede wszystkim z tanim piwem i nocnym życiem. Na ten cel magistrat zarezerwował w budżecie 30 milionów koron.

EBR512773_dan3

Oprócz próby odejścia od wizerunku taniego miasta, Praga chce również ściągnąć tłumy turystów w czasie, gdy jest ich najmniej. Chodzi tutaj o zimne jesienne miesiące oraz początek wiosny. Według włodarzy miasta, Praga oprócz taniego piwa  ma turystom do zaoferowania świetną kuchnię, romantyczny nastrój, imprezy sportowe oraz galerie handlowe.

Kampania promocyjna ma przebiegać głównie w Internecie. Na YouTube oraz Facebooku będą emitowane filmy prezentujące wszystkie uroki miasta. Grupami docelowymi staną się: zaręczeni, wycieczki szkolne, miłośnicy letnich festiwali, mniejszości seksualne z takich krajów jak Niemcy, Rosja, Wielka Brytania, Izrael, Włochy, USA, Chiny czy Japonia.

Wspomniane 30 milionów koron zostanie rozdysponowane na produkcję filmów oraz opłacenie reklam w internecie. Kampania będzie trwała do końca 2016 roku. Ponadto w tym roku ma zakończyć się modernizacja serwisu prague.eu, który ma w końcu rywalizować z innymi najlepszymi portalami świata.

Dla przypomnienia zdjęcia z imprezki Duńczyków w Pradze:

2 myśli na temat “Praga chce poprawić swój wizerunek na świecie

  1. Teraz czytalem, ze Praga jest 5 najlepsza destanacja na swiecie. Nie wiem, czego chce poprawic. Pozdrawiam.

  2. Patrząc po moich licznych znajomych, którzy dzięki tanim liniom lotniczym latają do Pragi, wychodzę z założenia, że miasto to nie musi się aż tak reklamować. Z drugiej strony, może Praga powinna dogadać się z tanimi liniami, by wspólnie poprowadzić jakąś kampanię reklamowo-promocyjną?

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: